پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

ماسکی خانگی برای شادابی “پوست” صورت!

جوش، یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی صورت است که می‌توان با راهکارهای خانگی آنها را درمان کرد.

محمد تیموری، متخصص پوست، مو و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: بسیاری از افراد از جوش‌های صورت رنج می‌برند که برای بعضی خفیف و برای بعضی دیگر شدید‌تر است.
جوش صورت، به خاطر مسدود شدن راه غددی چربی پوست ظاهر می‌شوند.

وی عنوان کرد: این مسدود شدن به دلیل فعالیت هورمونی بدن در سنین رشد و یا به علت آلودگی‌ها پدیدار می‌شود و زمانی که این منافذ پوست مسدود می‌شوند، چربی نمی‌تواند راه خود را به بیرون باز کند و شروع به تجمع زیر منافذ پوست می‌کند که باعث متورم شدن و قرمزی آن می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: منافذ بسته می‌شود و پوست محل مناسبی برای تجمع میکروب‌ها هستند و ممکن است جوش‌ها تبدیل به جوش چرکین شوند که در ‌‌نهایت ممکن است جوش‌ها تمام صورت را بپوشانند و خارش را به وجود آورند.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه جوش صورت با بسته شدن و ملتهب شدن منافذ پوست به وجود می‌آیند، تمیز کردن آنها به نظر بهترین روش مقابله با آن‌ها است.

وی تصریح کرد: کرم‌ها و محلول‌های ضدجوش زیادی در بازار وجود دارند که برای درمان جوش صورت به کار می‌روند، اما بهترین کمک برای درمان جوش (عسل) است.

وی در خاتمه گفت: ماسک صورت عسل، عواملی که باعث مسدود شدن منفذهای پوست می‌شود را از بین می‌برد و علاوه بر آن عفونت حاصله از جوش را نیز به شدت از بین می‌برد.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟