پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

گفتگو با آزیتا حاجیان درمورد بازی در سریال های محرمی

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛ سریال «سفر سبز» را می‌توان جزو سریال‌های موفق با نیم نگاهی به ایام محرم دانست، این سریال با ظرافت خاصی یک قصه عاشقانه را بین دو جوان با دو مذهب متفاوت با ایام محرم گره زد و آزیتا حاجیان ایفاگر یکی از نقش‌های کلیدی این اثر بود.

azita hajian

گفتگو با آزیتا حاجیان درمورد بازی در سریال های محرمی

با این که تلویزیون طی سال‌های اخیر آثاری با محوریت ایام محرم می‌سازد، اما سریال‌های ​خاصی بودند که توانستند در این زمینه موفق​تر ظاهر شوند. علتش چیست؟

بی‌شک بخشی به این دلیل است که چنین آثاری سعی دارند به شکل مستقیم به این موضوع بپردازند و معمولا مسائل را خیلی رو و بدون رعایت کردن درام قوی روایت می‌کنند، در حالی که سریالی در این زمینه می‌تواند به موفقیت بیشتر دست یابد که در یک فضای جدید، درامی جذاب را برای مخاطبان تعریف کند.

به نظرتان سریال سفر سبز چه ویژگی ممتازی داشت که تا این حد توانست نظر مخاطبان را به خود جذب کند؟

عمده‌ترین دلیل موفقیت این سریال ورای کارگردانی خوب و بازی بازیگرانش به این علت بود که این اثر سراغ یک قصه جذاب و پرکشش رفت. اثری که به خودی خود قابلیت جذب مخاطب را داشت و در آمیختن این موضوع با دهه محرم که برای همه شیعیان حس و حال عجیبی دارد باعث شد مخاطبان نگاه ویژه‌ای به این اثر داشته باشند.

طی سال‌های اخیر، تلویزیون همواره کوشیده در ایام محرم چند اثر مناسبتی برای مخاطبان تدارک ببیند. به نظرتان این موضوع می‌تواند برای مردم با این رویکرد جذاب باشد؟

البته اگر شما به تاریخ مذهبی ایران نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد تعزیه که در واقع یک اثر نمایشی است برای مخاطبان ما جایگاه ویژه‌ای دارد. به همین خاطر ساخت آثار تصویری و نمایشی تاثیر زیادی بر مخاطبان به لحاظ تقویت اعتقادات مردم و حس همذات‌پنداری دارد.

با این اوصاف ما به لحاظ سوژه دچار نوعی تکرار نمی شویم؟

نه ، البته این موضوع ارتباط مستقیمی با نگاه سازنده این کار دارد، چراکه می‌توان با برداشت های متفاوت به یک موضوع آن را بارها با ادبیات مختلف روایت کرد.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟