پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

شقایق فراهانی: برای سریال مادرانه دستمزد آنچنانی نگرفتم

شقایق فراهانی درباره‌ی ایجاد افق‌های جدید در حوزه‌های سینما، تئاتر و تلویزیون در دولت جدید معتقد است: امیدوارم این اتفاق بیافتد و در این دوره یک مقدار سانسورها و ممیزی‌ها کمتر شود تا ما بتوانیم واقعیت‌هایی را که وجود دارد به تصویر بکشیم، نه یکسری داستان‌های بانقاب و عینک که با پوشش‌هایی که به آنها می‌دهند، آنها را به خورد مردم می‌دهند.

این بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی تازه بیان کرد: چون دولت جدید تازه کارش را شروع کرده است، نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد؛ اما ان‌شاءالله که افق جدیدی در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون ایجاد شود.

وی در ادامه تاکید کرد: فکر می‌کنم که یک مقدار سانسورها و ممیزی‌ها باعث شده است که افت کیفیت در متن‌ها و کارهایمان داشته باشیم چون هرچه بخواهد ساخته شود اگر اجازه داده نشود واقعیت‌ها هم به تصویر کشیده نمی‌شود.

این بازیگر افزود: ممیزی‌ها و سانسورها در سینما، تئاتر و تلویزیون خیلی تاثیر داشتند و ای کاش که نبودند.

فراهانی با این قضیه که محدودیت‌هایی که در دولت قبلی در حوزه‌های سینما و تئاتر بوده است باعث کشیده شدن بیشتر هنرمندان به سمت تلویزیون شده مخالف است، او در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: کشیده شدنی در کار نیست، ما وقتی معضل اقتصادی داریم همه جا کار می‌کنیم چه سینما، چه تئاتر و چه تلویزیون.

فراهانی یادآور شد: در دولت قبلی چون سی‌دی فیلم‌ها درآمد و فیلم‌ها فروش نرفت، تهیه‌کنندگان خصوصی ضربه‌های بد اقتصادی خوردند و ترجیح دادند با تلویزیون کار کنند چون از نظر اقتصادی ضرر کمتری داشت و ممتد و همیشگی بود.

بازیگر سریال «کلاه پهلوی» در پایان خاطرنشان کرد: بیشتر هنرمندان ما نشان دادند که می‌خواهند خوب کار کنند و هیچکدام از ما خیلی زیاده‌خواه نبودیم. من در سریال «مادرانه» خیلی دستمزد آنچنانی نگرفتم و هنوزم که هنوز است با اینکه کار تمام شده اما دستمزدمان را نگرفته‌ایم، همه همین منوال را طی می‌کنند و این مختص به «مادرانه» نیست. هنرمندان دوست دارند یک کار خوب ساخته شود و چه بهتر که به لحاظ اقتصادی تامین شوند، در اینصورت کارهای بهتری هم ساخته خواهد شد چون آدم برای اینکه بتواند کار بهتری بسازد امنیت ذهنی بهتری هم دارد.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟