پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

کیمیایی: با بی رحمی تمام بیکار ماندم

kimiai

مسعود کیمیایی هفته گذشته به شیراز سفر کرد تا بخشی از کارگاه آزاد فیلمسازی خود را در این شهر تاسیس کند. این خبری بود که برنامه «هفت» جمعه شب آن را عنوان کرد.
کیمیایی در گفت و گوی تلفنی با برنامه «هفت» گفت: «فعلا افتاده ام به مدرسه داری و آموزش. من سینما نخوانده ام و بلد نیستم سینما درس بدهم. من سینما را به سختی یاد گرفتم؛ ۶۰ سال است که سینما را از آپارات خانه ها یاد گرفتم و حالا به صورت عملی در اختیار علاقمندان قرار می دهم.


فیلمسازی فقط به داشتن مدرک نیست و دانشجوی هنرمند هم باید ذاتا هنرمند باشد والا موفق نمی شود.»
آنطور که «تماشا» خبر دارد این مدرسه شامل دو بخش اصلی کارگردانی و بازیگری است و در کنار آن فیلمنامه نویسی و مونتاژ هم تدریس می شود. همچنین خبر داریم که قرار است مسعود کیمیایی اوایل خرداد ماه دوباره به شیراز سفر کند تا این مدرسه را افتتاح کند.
کیمیایی درباره این روزهایش به «هفت» گفت: «من ترجیح می دهم در این سال هایی که از عمرم باقی مانده فیلم بسازم اما با بی رحمی تمام دارد با بیکاری طی می شود. سینما خیلی حرف و تئوری دارد اما در عمل شوخی است. سال های بدی را سینما گذراند و حتی با تظاهراتی که سال گذشته با هدف خوب شدن داشت اما به هیچ چیز نرسید.
من هم ماندم ونمی دانم باید چیکار کنم.» باید اضافه کنیم که مسعود کیمیایی نگارش فیلمنامه «خائن کشی» را به اتمام رسانده استو این فیلمنامه در حال حاضر در ارشاد در حال بررسی است.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟