پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

جشن تولد میترا حجار همزمان با جشنواره / تصاویر

میترا حجار  بازیگر چهره سینمای ایران ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۵۵ در شهر مشهد متولد شد.

مادر او قهری جاهد و پدرش محمد حجار است.

او دارای یک خواهر به نام مریم است.

میترا بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با حضور در فیلم سینمایی lغریبانهr به کارگردانی احمد امینی تجربه کرد.

بازی در کنار هدیه تهرانی و ابوالفضل پورعرب برای او خوش درخشید.

حجار پس از سینما بازی در تلویزیون را نیز تجربه کرد.

mitra

 

بازی در سریال پلیس جوان، در سال ۱۳۷۹ به کارگردانی سیروس مقدم و همبازی شدن با شهاب حسینی نیز از دیگر تجربه های همکاری او بود.
حجار فقط به بازی در سینما و تلویزیون اکتفا نکرد و در نمایش هایی چون lهملتr و lدایی وانیاr که در فرانسه به روی صحنه رفت به ایفای نقش پرداخت.

حجار برای تحصیل در رشته کارگردانی به آمریکا نیز سفر کرد و در زمینه موسیقی نیز در حال فعالیت است.

این بازیگر ۳۶ ساله سینمای ایران با کارگردانان صاحب نامی چون مسعود کیمیایی، بهرام بیضایی، داریوش فرهنگ، رسول ملاقلی پور، فریدون جیرانی، و محمد علی سجادی همکاری داشته است او در سال ۷۷ اولین همکاری خود را با مسعود کیمیایی در فیلم سینمایی فریاد، تجربه کرد.

حجار در سال بعد در فیلم سینمایی lمتولد ماه مهرr به کارگردانی احمدرضا درویش به ایفای نقش پرداخت و برای بازی در این فیلم بهترین بازیگر نقش اول زن از هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد.

حجار در همان سال دوباره با مسعود کیمیایی همکاری کرد و در فیلم lاعتراضr کیمیایی با محمدرضا فروتن همبازی شد او پس از lشب های تهرانr به کارگردانی داریوش فرهنگ در همان سال یعنی سال ۷۹ برای نخستین بار همکاری با بهرام بیضایی را تجربه کرد.
بازی در فیلم lسگ کشیr بهرام بیضایی برای او بسیار لذت بخش بود.

mitra2

حجار پس از این همکاری در آثاری چون lرخسارهr، lمزاحمr، lقارچ سمیr، lملاقات با طوطیr، lفراریr، lصورتیr، lجنایتr، lرازهاr، lبازندهr، lزمستان استr، lخاک و آتشr، lمن همسرش هستمr به ایفای نقش پرداخت.

حجار سال گذشته برای اولین بار با داریوش مهرجویی در فیلم سینمایی lنارنجی پوشr در کنار بازیگرانی چون لیلا حاتمی و حامد بهداد به ایفای نقش پرداخت و برای این فیلم کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در این فیلم شد.

میترا حجار که بازیگری کم حاشیه است و به مصاحبه و گفتگو نمی پردازد دومین بازی تلویزیونی خود را با راما قویدل در سال ۸۹ تجربه کرد و او در مجموعه lگمشدهr به همراه علیرضا جلالی تبار زوج هنری را تشکیل دادند.

این بازیگر که در سال ۷۸ سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده است امسال با بازی در فیلم سینمایی lخاکستر و برفr به کارگردانی روح الله سهرابی به سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر میآید تا در ۱۵ بهمن ماه که همزمان با سالروز تولد این بازیگر جوان است بار دیگر بخت خود را در کسب سیمرغ بیازماید.

حجار امسال در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر تولد خود را جشن میگیرد شاید سیمرغ بلورین جشنواره هدیه ای ارزنده برایش باشد.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟