پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

فریبرز عرب نیا: حاتمی کیا گفت می خواهی بیا، می خواهی نیا

حواشی پیرامون پروژه سینمایی «چ» با سخنان شب گذشته فریبرز عرب نیا در برنامه «هفت» به اوج خود رسید. در بخشی از برنامه «هفت» علی قائم مقامی جانشین تولید این فیلم سینمایی و پژمان لشگرپور نماینده بنیاد فارابی در «چ» روی خط تلفنی «هفت» آمده و با طفره رفتن از بیان دلایل غیبت عرب نیا در جلسات آخر فیلمبرداری این پروژه از این مساله سخن گفتند که شکر خدا کار به بهترین شکل به پایان رسیده است. دقایقی بعد از این اظهارات فریبرز عرب نیا شخصا با «هفت» تماس گرفت و به مانند همیشه با بیانی صریح گفته های لشگری پور و قائم مقامی را زیر سوال برد. متن کامل گفته های عرب نیا را در ادامه می خوانید:

به خاطر دو دروغ
اول از همه به خاطر گرفتگی صدایم عذرخواهی می کنم. این صدا برآمده از سرماخوردگی است که به واسطه کار در پروژه «چ» به سراغم آمد. من دوست نداشتم در این شرایط درباره فیلم حرف بزنم اما نه به خاطر خودم بلکه به خاطر ضعفهای فراوانی که دامنگیر سینمای ایران است و در یکی از برنامه های «هفت» خودم به آنها اشاره کرده بودم مجبور شدم پاسخگوی آقایان لشگری پور و قائم مقامی باشم به خصوص که این دو نفر مسائلی را مطرح کردند که حداقل دو مورد از آنها کذب محض است.
قبل از اشاره به این موارد به صراحت می گویم اینکه گفته اند من عامل دو بحران در فیلم بوده ام، نادرست است. من از ابتدای تولید به قراردادی که داشتم پای بند بودم اما دوستان دلشان می خواست قرارداد را زیرپا گذاشته و آن طور که خودشان دوست دارند اجرایش کنند. دوستان علاقه داشتند به مانند برده با همکاران رفتار کنند اما من چنین سیستمی را قبول نداشتم. اما دو دروغی که جانشین تولید کار بیان کرده اند:

لشگری پور از قول حاتمی کیا گفت می خواهی بیا، می خواهی نیا
اول آن که دوستان می گویند من تا ۱۹ آذرماه با پروژه قرارداد داشته ام که این مساله دروغ است. من چهار ماه و ۲۰ روز با دوستان قرارداد داشتم و بعد از آن برای تمدید قرارداد باید قبلا با من هماهنگ می شد. با این حال من سعی کردم همه جوره با تیم تولید راه بیایم و حتی سفر حج خود را نیز به خاطر آنها لغو کردم. بعد از پایان مدت قرارداد هم به دوستان گوشزد کردم که شرایط را برای تمدید قرارداد فراهم کنند حتی به آقای لشگری پور هم گفتم که اگر نیاز به ادامه حضور من بعد از پایان قرارداد است با حاتمی کیا صحبت کرده و نظرش را به من بگوید؛ گویا حاتمی کیا هم گفته بود بدون حضور عرب نیا هم می تواند سکانس آخر را بگیرد و در نهایت لشگری پور هم از قول حاتمی کیا به من گفت:«می خواهی بیا می خواهی نیا» و من هم در برابر چنین برخوردی ترجیح دادم، نیایم.

اینکه تجهیزات آماده شده بود هم دروغ است
دوم درباره تجهیزات سنگین آماده شده برای اجرای سکانس آخر بود که دوستان می گویند از ساعتها پیش از شروع فیلمبرداری تجهیزات آماده بوده در صورتی که چنین مساله ای صحت ندارد. جالب است که حالا می خواهند نرسیدن فیلم به جشنواره را برآمده از عدم حضور من در سکانس پایانی بدانند که آن هم کذب است.

حاضرم به مناظره

این را هم بگویم که قرارداد من با تهیه کننده کار بوده و نه کسانی که به عنوان سخنگو درباره کار حرف می زنند. حاضرم درباره روند کار در حضور حاتمی کیا هرجایی که لازم باشد صحبت کرده و دو طرف مناظره کنیم. اگر هم بیش از این در این باره صحبت نمی کنم به خاطر شهید چمران است.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟