پرشین ایس | فال روزانه امروز , جوک

هجوم هکرها به سایت وزارت خارجه بریتانیا

 

گروه هکرهای «ناشناس» در اعتراض به طرح وزارت کشور بریتانیا برای کنترل نامه‌های الکترونیکی، وب‌سایت این وزارتخانه را از دسترس خارج کردند…

به گزارش بی‌بی‌سی وب‌سایت وزارت کشور بریتانیا لحظاتی پیش از آنکه از دسترس خارج شود، پیغامی مبنی بر عدم دسترسی به علت پرترافیک بودن می‌داد اما لحظاتی بعد پیام «این سرویس در دسترس نیست» بروی صفحه اول آن قرار گرفت.

در پیامی کوتاه که بر روی شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده و به گروه هکرهای «ناشناس» نسبت داده می‌شود، این گروه نوشته که هک کردن وب‌سایت وزارت کشور در پاسخ به طرح «بی‌رحمانه و سختگیرانه کنترل ایمیل‌ها» صورت گرفته است.

وزارت کشور بریتانیا به تازگی طرحی را آماده کرده که در صورت تصویب پارلمان به این نهاد دولتی اجازه می‌دهد سیستم نظارتی ایمیل‌ها را راه‌اندازی کند.

در حالی که وزارت کشور این طرح خود را برای مبارزه با جرایم و تروریسم ضروری می‌داند، منتقدان می‌گویند که این طرح اجازه ورود دولت به حریم شخصی افراد را می‌دهد.

سخنگوی وزارت کشور بریتانیا گفته که پیش‌تر از احتمال حمله اینترنتی به وب‌سایت این وزارتخانه گزارش‌هایی دریافت کرده بود و به همین منظور تمامی تدابیر لازم برای مقابله با چنین حمله‌ای در نظر گرفته شده است.

گروه هکرهای ناشناس، چند روز پیش هم اعلام کرده بودند که ۵۰۰ وب‌سایت در چین را هک کرده‌اند.

پس از هک شدن وب‌سایت‌های اغلب حکومتی و تجاری چین در چند روز گذشته، پیامی روی صفحه اول آنها قرار گرفته بود که به «سختگیری‌های دولت چین در برابر شهروندان این کشور» اعتراض می‌کرد.


فال حافظ

ارسال نظر
پاسخ دهيد؟